Oferta > Kotły retortowe
Lazar
Kociol retortowy
Kotły c.o. Eko-komfort A
Twój KOMFORT
  • sprawdzony i wygodny podajnik ślimakowy
  • przyjazny sterownik podstawowy lub pogodowy
  • paliwa: ekogroszek kamienny lub brunatny, pelety
  • możliwość wyposażenia w system czyszczenia wymiennika
W retortowych kotłach EKOKOMFORT A zastosowano sprawdzony i wygodny podajnik ślimakowy oraz przyjazne sterowniki z możliwością wyboru wersji podstawowej lub pogodowej. Standardowo wyposażenie obejmuje ceramiczny katalizator oraz podwójny system zabezpieczenia przed zapłonem paliwa w zasobniku. Dodatkowo kotły mogą zostać wyposażone w system czyszczenia wymiennika oraz powiększony zasobnik paliwa. To wszystko zapewnia bezpieczeństwo, oszczędność oraz najwyższy komfort.

Typ kotła Moc [kW]
EKOKOMFORT
18
22
25
38
50


LING
Kociol retortowy Ling
Ling

AUTOMATYCZNY KOCIOŁ
NA PALIWA STAŁE


Automatyczne kotły Ling 15/25/35/50/75/100/150 charakteryzują się ekologicznym i wysoko efektywnym spalaniem paliw stałych osiągając sprawność do 83,6%. Kotły Ling 15/25 mogą być stosowane do ogrzewania domków jednorodzinnych, mniejszych ośrodków wypoczynkowych czy warsztatów, itp. Kotły Ling 35/50/75/100/150 są przeznaczone do ogrzewania większych domów jednorodzinnych lub wielorodzinnych, zakładów pracy, średniej wielkości obiektów typu sklepy, szkoły, itp.Przeprowadzone na kotle badania w OTGS w Łodzi udowodniły jego wysoką sprawność sięgającą 86% oraz niskie parametry emisji, zgodne z wymaganiami normy PN-EN 303-5 oraz EN 12809.

Począwszy od miesiąca lutego 2009 r. kotły marki Ling i Ling Duo o mocach 15, 25 i 35 kW zostały zunifikowane do wersji uniwersalnej, co oznacza w praktyce, że nadal są dostępne wg zamówienia kotły prawe i lewe, ale podajnik z zasobnikiem można przekładać według potrzeb na lewą lub prawą stronę (zasobnik na mocowaniu kołnierzowym, zespół palnika z wentylatorem jest wyjmowany w całości).

Natomiast drzwi zawsze otwierają się w lewo (zawiasy po lewej stronie patrząc na front kotła).
Copyright © 2010 SGS-Service sp. z o.o.